MEBBİS Öğretmen Performans Değerlendirmeleri Başladı
 MEBBİS Öğretmen Performans Değerlendirme Modülü Erişime Açıldımebbis giriş 17/04/2015 tarihinde yayınlanan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin  54. maddesine göre “Öğretmen Performans Değerlendirme Modülü” hizmete açılmıştır.

MEBBİS GİRİŞ İÇİN RESİME TIKLAYINIZ 
Ekranların kullanımı ise şu şekildedir:
 
Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Giriş (OPD02001)

Bu ekran ilk defa not girişi yapmak için kullanılmaktadır ve sadece görevde olan, Öğretmen, Atölye Şefi, Bölüm Şefi, Laboratuvar Şefi, Müdür Başyardımcısı ve Müdür yardımcısı görevinde olan personel değerlendirme listesinde gözükmektedir.  Buna ek olarak eğer kişiler görevlendirme ise görevlendirme oldukları kurumlar tarafından değerlendirme listesinde gözükecektir. Kişilerin bu 
ekrandan sadece notları girilecek sonuç çıktısı bu  ekrandanalınmayacaktır.

Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Sonuçları (OPD02002)

Bu ekran üzerinden girilen değerlendirme sonuçları öğretmen bazında listelenip çıktı alınacak ve bu çıktılar okul idaresi tarafından imzalandıktan sonra kişinin dosyasına konulacaktır.

Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Düzeltme (OPD02003)

 Değerlendirme 
formları yönetmelik hükümlerine göre ders bitiminden itibaren bu ekran üzerinden 1 ay boyunca kurumlar tarafından düzeltilebilmektedir. Fakat 1 aylık süre verilmesine rağmen düzeltme yapmayan kurumlarımız bu tarihten sonra  formlarıdüzeltemeyecektir. Bu durumdaki formlar resmi yazıyla il milli  eğitim müdürlüklerine bildirilecek ve düzeltme işlemi il milli  eğitim müdürlüğü tarafından yapılacaktır.  Buna ek olarak yapılan her düzeltmeden sonra mutlaka OPD02002 kodlu Değerlendirme Form Sonuçları ekranından çıktı alınıp imzalandıktan sonra kişinin dosyasına konulacaktır.  

İşte o madde:

MADDE 54 ­ (1) Bu Yönetmelik kapsamında, Bakanlığa bağlı her 
derece ve türden  eğitimkurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin  başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı  eğitim kurumunun  müdürütarafından değerlendirmesi yapılır.

Değerlendirme ölçütleri olarak Ek­3'te yer alan Form esas alınır. Değerlendirmeler ders yılı bitiminden itibaren bir ay içinde, MEBBİS üzerinde oluşturulacak modül üzerinden gerçekleştirilir. Bu madde kapsamındaki değerlendirmelerin Bakanlıkça duyurulacak usul ve esaslar çerçevesinde, zamanında, nesnel vetarafsız şekilde yürütülmesinden ilgili il milli
eğitim  müdürü sorumludur. Bu değerlendirmeler öğretmenlere başarı belgesi verilmesinde dikkate alınır.

Değerlendirmelerin yapılmasına ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye ÖğretmenYetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkilidir.

Bakanlık değerlendirmelerin 30 Haziran'a  kadar mebbis üzerinden bitirilmesi talimatı verdi. 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.