Milli Eğitim’de mobbing kafa!
 İmam hatiplerin kapılarına kilit vuran, başörtülü kızlara insanlık dışı muamele uygulayan 28 Şubat zihniyetinin son örneğine Osmanlı Devletinin temellerinin atıldığı Bilecik’te rastlandı. Dini eğitime karşı çıkan ulusalcı Eğitim-İş Sendikası’nın “..velileri ve öğrencileri imam hatip okullarına yönlendirmeye yönelik faaliyetlerin engellenmesi” hususundaki yazısını bakanlık talimatı sayan Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak’ın 7 ilçe kaymakamlığına, Merkez Okul ve Kurum müdürlüklerine “bu tür faaliyetlerin engellenmesi, bu konudaki her türlü keyfi uygulamaların önüne geçilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda, bilgilerinizi ve gereğini rica ederim” şeklinde resmi bir yazı gönderdiği ortaya çıktı. Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Altınkaynak, gazetemize yaptığı açıklamada ilçe kaymakamlıklarına gönderilen resmi yazıyı dikkatsizlik sonucu imzaladığını söyledi.

BİLECİK MİLLİ EĞİTİM’İ EĞİTİM-İŞ’Mİ YÖNETİYOR?
Cumhurbaşkanının bile İmam Hatip Mezunu olduğu Yeni Türkiye’de İmam Hatiplere olan ilgiyi bir türlü hazmedemeyen Eğitim-İş’in “ ..velileri ve öğrencileri imam hatip okullarına yönlendirmeye yönelik faaliyetlerin engellenmesi” hususundaki yazıyı emir telakki edip tüm kaymakamlıklara, merkez okul ve kurum müdürlüklerine gönderilen 17.06.2016 tarihli İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak imzalı yazı ekinde; “Bazı okul, kurum müdürlerinin imam hatip okullarını özendirici uygulamalar içinde oldukları, kamuoyunu etkileyecek şekilde basın ve yayın organlarıyla sosyal medya üzerinden bizzat velilere yönelik adeta propaganda yaparcasına çocuklarını bu  okullara  kayıt yaptırmaya özendirdikleri; kamusal eğitim veren eğitimin temel taşı sayılabilecek ortaokul ve liseleri değersizleştiren; zaman zaman kötüleyen açıklamalarda bulundukları şikayet konusu yapılmıştır” açıklamasında bulunuluyor. İmam hatiplerde suç işleniyormuş havası estirilip faaliyetlerin engellenmesi talebinde bulunulan yazının devamında şöyle deniliyor: “Kaynağı açıklanmayan bu vaatler, eğer devlet imkanlarıyla sağlanıyorsa bu vahimdir.”


Ensar ve KAİMDER başta olmak üzere bazı vakıf ve dernekleri suç yuvası gibi gösteren Eğitim-İş’in yazısında şu ifadeler geçiyor: “Özellikle mülki amirlere düşecek en büyük görev geçmişte bazı vakıf ve derneklerin “ENSAR vakfı, KAİMDER gibi) öğrencilere sağladıkları  yurt,  öğrenci evi gibi yerlerde skandal yaratan çocuk istismarlarının yaşanmış olduğu ve bunun  izlerinin toplumun hafızasında halen bütün canlılığıyla durduğu unutulmamalıdır.”

İMAM HATİPLERE YÖNLENDİRİLMEYİ ENGELLEYİN!
İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak imzasıyla, 17.06.2016 tarihli Eğitim Kurumları İçerisinde Ayrım Yapılması konulu E-6715327 sayılı yazının son  bölümünde;  “…velileri ve öğrencileri imam hatip okullarına yönlendirmeye yönelik faaliyetlerin engellenmesi, başta kamu  görevlisi  eğitim kurumları yöneticisi ve öğretmenleri olmak üzere; bir kısım vakıf ve derneklerin mevzuata aykırı karar ve uygulamalarıyla eğitim ve öğretime keyfi müdahalelerinin önlenmesi için gereken hassasiyetin gösterilmesi” ifadeleri  yer  alıyor.


ÖNCE SINAVI İPTAL ETTİLER ŞİMDİ İMAM HATİPLERE  TAKILDILAR
Daha önce “Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi”nden soru sorulmadığı gerekçesiyle MEB’e karşı Danıştay’a  “Müdür Yardımcılığı Sınavı”nın iptal davasını açan Eğitim-İş Sendikası’nın İmam Hatipler ile ilgili nefret dolu yazısı büyük tepki çekti. Eğitim-İş’in yazısını talimat kabul edip, kaymakamlara,   okullara  bildirilmek üzere gönderen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Valilik ve Bakanlığın ne gibi işlem uygulayacağı ise anlaşılan kamuoyunu uzun süre meşgul edecek.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: YANLIŞLIKLA İMZALADIM
Bilecik’te imam hatipleri hedef haline getiren Eğitim-İş’e destek vererek, tepkileri üzerine çeken Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, gazetemize yaptığı açıklamada ilçe kaymakamlıklarına gönderilen resmi yazıyı dikkatsizlik sonucu imzaladığını söyledi. Her gün binlerce evrak imzaladığını ifade eden Altınkaynak, söz konusu durumun normal olduğunu öne sürdü. İmam hatiplere yönelik engellemeyi tasvip etmediğini dile getiren Milli Eğitim Müdürü Altınkaynak, skandal talimatı hazırlayan personellerle ilgili henüz bir soruşturma yapılmadığını belirtti.  
Kaynak:yeniakit
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Allah büyüktür 8 ay önce

Keser döner sap döner sıra size gelir