Okul Müdürleri Dikkat! Resmi Yazı
 30 Hazirana kadar  performansdeğerlendirmeleri tamamlanacak

MEBBİS Öğretmen 
PerformansDeğerlendirme Modülü Erişime Açıldı mebbis giriş 17/04/2015 tarihinde yayınlanan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin  54. maddesine göre “Öğretmen  PerformansDeğerlendirme Modülü”  hizmeteaçılmıştır.

MEB'DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme sonucunda Milli Eğitim bakanlığı İl İçi ataması yapılan öğretmenler için çok önemli bir uyarı yaptı. MEB açıklamasında il içi öğretmen ataması ile yer değiştiren öğretmenlerin okullarından / kurumlarından ayrılmadan önce 
performans değerlendirmelerinin yapılmasını istedi. MEB konuya ilişkin olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı.

İşte o açıklama:

2016 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değişikliği ile ataması yapılan öğretmenlerin ayrılma-başlama işlemlerinin 17/06/2016 tarihinden itibaren yapılması ilgi (b) yazımız ile bildirilmiştir.

Ancak, 2016 yılı il içi isteğe bağlı yer değişikliği ile ataması yapılan öğretmenlerin MEBBİS üzerinden 
performans değerlendirmeleri yapıldıktan sonra ilişiklerinin kesilmesi önemle rica olunur.​

MEBBİS GİRİŞ

 
Ekranların kullanımı ise şu şekildedir:
 
Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Giriş (OPD02001)
Bu ekran ilk defa not girişi yapmak için kullanılmaktadır ve sadece görevde olan, Öğretmen, Atölye Şefi, Bölüm Şefi, Laboratuvar Şefi, Müdür Başyardımcısı ve Müdür 
yardımcısı görevinde olan personel değerlendirme listesinde gözükmektedir.  Buna ek olarak eğer kişiler görevlendirme ise görevlendirme oldukları kurumlar tarafından değerlendirme listesinde gözükecektir. Kişilerin bu ekrandan sadece notları girilecek sonuç çıktısı bu ekrandan alınmayacaktır.

Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Sonuçları (OPD02002)
Bu ekran üzerinden girilen değerlendirme sonuçları öğretmen bazında listelenip çıktı alınacak ve bu çıktılar okul idaresi tarafından imzalandıktan sonra kişinin dosyasına konulacaktır.

Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Düzeltme (OPD02003)
 Değerlendirme 
formları yönetmelik hükümlerine göre ders bitiminden itibaren bu ekran üzerinden 1 ay boyunca kurumlar tarafından düzeltilebilmektedir. Fakat 1 aylık süre verilmesine rağmen düzeltme yapmayan kurumlarımız bu tarihten sonra  formlarıdüzeltemeyecektir. Bu durumdaki formlar resmi yazıyla il milli eğitim müdürlüklerine bildirilecek ve düzeltme işlemi il milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılacaktır.  Buna ek olarak yapılan her düzeltmeden sonra mutlaka OPD02002 kodlu Değerlendirme Form Sonuçları ekranından çıktı alınıp imzalandıktan sonra kişinin dosyasına konulacaktır.  

İşte o madde:
MADDE 54 ­ (1) Bu Yönetmelik kapsamında, Bakanlığa bağlı her 
derece ve türden eğitim kurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin  başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü tarafından değerlendirmesi yapılır.

Değerlendirme ölçütleri olarak Ek­3'te yer alan Form esas alınır. Değerlendirmeler ders yılı bitiminden itibaren bir ay içinde, MEBBİS üzerinde oluşturulacak modül üzerinden gerçekleştirilir. Bu madde kapsamındaki değerlendirmelerin Bakanlıkça duyurulacak usul ve esaslar çerçevesinde, zamanında, nesnel vetarafsız şekilde yürütülmesinden ilgili il milli eğitim müdürü sorumludur. Bu değerlendirmeler öğretmenlere başarı belgesi verilmesinde dikkate alınır.

Değerlendirmelerin yapılmasına ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye ÖğretmenYetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkilidir.

Bakanlık değerlendirmelerin 1Temmuz'a kadar mebbis üzerinden bitirilmesi talimatı verdi. 

İşte O Resmi Yazı:
Öğretmen Atamaları ve Güncel MEB paylaşımları için Facebook Grubumuzdan Bizi Takip Edin.Gruba Katılmak İçin TIKLAYINIZ


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.