Okul ve Kurum Müdürlerinin Dikkatine
MEBBİS Öğretmen Performans Değerlendirme Modülü Erişime Açıldımebbis giriş 17/04/2015 tarihinde yayınlanan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin  54. maddesine göre “Öğretmen Performans Değerlendirme Modülü” hizmete açılmıştır.

MEBBİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ 
Ekranların kullanımı ise şu şekildedir:
 
Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Giriş (OPD02001)

Bu ekran ilk defa not girişi yapmak için kullanılmaktadır ve sadece görevde olan, Öğretmen, Atölye Şefi, Bölüm Şefi, Laboratuvar Şefi, Müdür Başyardımcısı ve Müdür yardımcısı görevinde olan personel değerlendirme listesinde gözükmektedir.  Buna ek olarak eğer kişiler görevlendirme ise görevlendirme oldukları kurumlar tarafından değerlendirme listesinde gözükecektir. Kişilerin bu 
  ekrandan   sadece notları girilecek sonuç çıktısı bu   ekrandan  alınmayacaktır.

Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Sonuçları (OPD02002)

Bu ekran üzerinden girilen değerlendirme sonuçları öğretmen bazında listelenip çıktı alınacak ve bu çıktılar okul idaresi tarafından imzalandıktan sonra kişinin dosyasına konulacaktır.

Değerlendirme Form İşlemleri-> Değerlendirme Form Düzeltme (OPD02003)

 Değerlendirme 
  formları   yönetmelik hükümlerine göre ders bitiminden itibaren bu ekran üzerinden 1 ay boyunca kurumlar tarafından düzeltilebilmektedir. Fakat 1 aylık süre verilmesine rağmen düzeltme yapmayan kurumlarımız bu tarihten sonra   formları  düzeltemeyecektir. Bu durumdaki formlar resmi yazıyla il milli   eğitim   müdürlüklerine bildirilecek ve düzeltme işlemi il milli   eğitim   müdürlüğü tarafından yapılacaktır.  Buna ek olarak yapılan her düzeltmeden sonra mutlaka OPD02002 kodlu Değerlendirme Form Sonuçları ekranından çıktı alınıp imzalandıktan sonra kişinin dosyasına konulacaktır.  

İşte o madde:

MADDE 54 ­ (1) Bu Yönetmelik kapsamında, Bakanlığa bağlı her 
  derece   ve türden   eğitim  kurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin   başarı,   verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı   eğitim   kurumunun  müdürü  tarafından değerlendirmesi yapılır.

Değerlendirme ölçütleri olarak Ek­3'te yer alan Form esas alınır. Değerlendirmeler ders yılı bitiminden itibaren bir ay içinde, MEBBİS üzerinde oluşturulacak modül üzerinden gerçekleştirilir. Bu madde kapsamındaki değerlendirmelerin Bakanlıkça duyurulacak usul ve esaslar çerçevesinde, zamanında, nesnel vetarafsız şekilde yürütülmesinden ilgili il milli
  eğitim     müdürü   sorumludur. Bu değerlendirmeler öğretmenlere başarı belgesi verilmesinde dikkate alınır.

Değerlendirmelerin yapılmasına ilişkin ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulamayı yönlendirmeye ÖğretmenYetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü yetkilidir.

Bakanlık değerlendirmelerin 30 Haziran'a  kadar mebbis üzerinden bitirilmesi talimatı verdi. Öğretmen Atamaları ve Güncel MEB paylaşımları için Facebook Grubumuzdan Bizi Takip Edin.Gruba Katılmak İçin TIKLAYINIZ
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.