Paralelin yeni sızma taktiği
 Paralel yapı dünyadaki en profesyonel gizli ve gizemli örgütlenmelerden biridir. Masonlar gibi çalışıyorlar, son derece profesyonelce. Birçok kez yazdım, burada tekrar edeyim, bırakın A, B, C, planlarını U, V, Y, Z,  planlarını bile hazırlamışlardır. Hedeflerini, ne yapmak istediklerini ve hedeflerine nasıl gideceklerini biliyorlar. Bu noktada gerekli azim ve cesarete de sahipler. Zaten hedef kutsal olunca, onlar için hedefe giden her yolda mubah oluyor. Pensilvanya’da ki  liderleri  de bu konuda gerekli tüm fetvaları verdi. Tam bir Makvelik, pragmatist bakış açısına sahipler. Kendileri açısından kullanışlı ve faydalı olabilecek her şey mubah. Biraz tevil, felsefe, etimolojik yorumlamalarla mubah olmayacak hiçbir haram yok.

Neyse, biz sadede gelelim. Malum, paralel yapı 17 Aralıktan itibaren iktidarla hatta devlet ve milletle açıktan savaşa girmiş durumda. Bu savaşta hiçbir kural ve kutsal tanımıyor. Kendilerini zafere götürecek her türlü 
strateji  ve taktiği kullanmaktan çekinmiyorlar. Bu noktada gizli ve gizemli tüm yapılanmaların kullandığı takiyye ve sızma taktiğini onlarda çok profesyonelce kullandılar. Bu sayede günümüzdeki güçlü konumuna gelebildiler. Varlığını sürdürebilmek ve güçlenmek her dönem revaçta olan siyasi ve dini iklime uyum  sağlamaktan çekinmediler. Yani kendini korumak için  renkten  renge giren bukalemun gibi onlarda da renkten  renge girdiler.

Sonuç itibariyle başarılı da oldular. En zor darboğazları bu taktik sayesinde aştılar. En son 28 şubat sürecinde, hızlı bir Kemalist ve militarist olmadılar mı, darbecilerle birlikte hareket etmediler mi, mevcut demokratik hükümetin düşmesi için elinden geleni yapmadılar mı? Şartlar değişince, güç dengeleri değişince, çok değil birkaç sene sonra, bu seferde en hızlı darbe karşıtı demokrat olmadılar mı, darbecilere karşı amansız bir mücadele başlatmadılar mı?
Takiyye ve sızma taktiğini bilmeden paralel yapıyla mücadele edilemez, edilse de başarılı olunamaz. Paralel yapının uyuyan hücreleri kendi isminle bilinen çevrelerden ziyade dönemin etkin siyasi iklime yakın örgütlenmelerde yapılanır. Kendini tehlikede gördüğü an, varlığını sürdürecek modüllerini, rakip olarak gördüğü yapılanmalara atar. 28 Şubat sürecinde birçok Kemalist ve laik örgütlenmelere sızmadılar mı? Şimdi de aynı metodu takip ediyorlar ve iktidara yakın STK, dernek ve vakıflara sızarak, onlar üzerinden varlıklarını ve etkinliklerini devam ettirmek istiyorlar.

Bu çerçevede, paralel yapı, iktidara yakın olarak görülen ilim yayma, Ensar ve Cihannüma gibi dernek, vakıf ve platformlara sızıyor, bu STK’lar üzerinden uyuyan hücrelerini devletin kritik noktalarına getirmeyi amaçlıyor. Bu noktada, çok önemli adımlar attılar ve hiç kimsenin tahmin edemeyeceği noktalara geldiler.

Kripto paralel unsurların son dönemde ülke genelinde İlim yayma ve Ensar gibi itibarlı dernek ve vakıflarla çok yakından ilgilendikleri, oralara sık sık gittikleri, faaliyetlerine katıldıkları ve daha sonrada yönetimde yer aldıkları biliniyor. İlim yayma ve Ensar paralel yapının son dönemde en fazla önem verdiği iki dernek ve vakıf. Yine bu vakıflara paralel olarak, aynı kripto unsurların son dönemde etkinliği çok artan Cihannüma platformuyla da yakından ilgilendikleri biliniyor. 
Özellikle  cihannüma platformunu kendilerini meşrulaştırmak ve devlete tekrar sızmak ya da mevcut imtiyazlı konumlarını korumak için kullanmaya çalışıyorlar.

Paralel yapı U, V,Y, Z planları çerçevesinde milli görüş tabanına yönelik yıllar önce çalışmalar başlatmıştı. 
Gelecek  vadeden milli görüşçüler üzerine yatırım yapmış, farklı taktiklerle onların bir kısmını devşirmeyi başarmıştır. Şimdi o isimleri Truva atı gibi kullanarak AK Parti kalesine girip kaleyi içerden fethetmeyi amaçlıyor. Atı çoktan hazırladılar, içlerine uzun yıllardır hazırladıkları en has adamlarını yerleştirdiler, atı kale kapısının önüne kadar getirdiler. Şimdi bakalım at içeri alınacak mı yoksa kale muhafızları ya da komutanları işi fark edip tüm oyunu bozacaklar mı?

Şahsı görüşüm, içerdeki tüm ihanete ve örgütün de tüm profesyonelliğine rağmen bu sefer başarılı olamayacaklar. O at içindekilerle birlikle helak olacak, içeri sızmak için kalenin hemen dışında bekleyen unsurlar da beklenmedik çıkışlarla helak olacaklar. Cenabı-ı hakkın ayeti kerimede belirttiği gibi; Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

İlim yayma, Ensar ve cihannüma İslami camianın en saygın vakıf, dernek ve platformlarıdır.
Yöneticileri  hayatlarını İslam’a atfetmiş örnek kişilerdir, çok büyük  hizmetleri  olmuş, olmaya da devam ediyor. Paralel yapının kendi üzerlerinden yapmak istedikleri bu hain oyunu bozacak feraset ve irfana sahiptirler, Allah’ın izniyle bozacaktırlar da. Paralelin bu güzide STK’ların ismini kirletmesine müsaade etmeyeceklerdir. Bundan zerre kadar şüphem yok ama dikkati de elden bırakmamak lazım.

Haber kaynak: ÖMER TURAN/Avazturk

Öğretmen Atamaları ve Güncel MEB paylaşımları için Facebook Grubumuzdan Bizi Takip Edin.Gruba Katılmak İçin TIKLAYINIZ


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mücahid 9 ay önce

Artık memleketten 1. Sıra milletvekili olursun

Avatar
BAYRAK 9 ay önce

yerinde tespitler