Mektebim okullarından haberimize tekzip

CEVAP VE DÜZELTME

 
Haberyenirota.com Sorumlu Müdürü,
 
       Gazetenizin (Web sitenizin) 26.09.2016 Pazartesi günü saat 00.17’de  Mektebim Okulları Batıkent Kampüsü ile ilgili web sitenizde yayınlanan haber ilgili yapılmak istenen haberdeki ifadelerin tümü gerçeklere aykırıdır.
 
       Söz konusu haberde, “ Mektebim Kolejinde Skandal ! Makyaj Yapmayan Öğretmenin İşine Son Verildi”  “ Makyajsız Öğretmenin İşine Son Verildi...” şeklinde yeralan ifadelerin hepsi gerçeklere aykırı, dayanaksız ve haksız iddia ve ithamlardır.
 
       Bu haksız iddia ve ithamların hepsi söylentilere dayalıdır. Yeterli araştırma yapılmaksızın, söylentileri gerçekleşmiş gibi göstermek ise habercilik değildir.
 
       Haberinizde belirtilen ve bahsi geçen öğretmen meslek etiğine aykırı davranmaktan dolayı görevinden alınmıştır. Meslek etiğine ve ahlakına uymayan davranışlar sergilemesine rağmen bahsi geçen öğretmeni iş hayatına zarar vermemek adına ifşa etmediğimiz halde kurumumuz ile ilgili asılsız haberlerin yapıldığını görmekteyiz. Adı geçen öğretmenin tüm beyanları ve yapmış olduğunuz habere ilişkin beyanlar tamamen gerçeklere aykırı, yanlış ve yanıltıcı bir ifadeler topluluğudur.
 
       Son derece basit bir araştırma ile ulaşılabilecek bu bilgi araştırılmaksızın ve/veya bu konuda tarafımızın görüşü alınmaksızın gerçeklere aykırı yayıncılık yapmak sureti ile haberciliğin temel ilkeleri ile birlikte kişinin en temel haklarından biri olan markalaşmış değer olan ticari itibarımızın ve kişilik haklarımızın da zedelendiği bir gerçektir.
 
        Mektebim Eğitim Kurumları Tic. A.Ş. olarak tarafınızca tek taraflı beyanlar dikkate alınarak yapılmış haber hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Haberde bahsi geçen öğretmen meslek etiği ve kurallarına uygun olmayan davranışlar sergilemiş ve bu davranışlar da yine kayıt altına alınarak tutanaklara bağlanmıştır. Kurum olarak haberde konu olan öğretmen ile ilgili farklı gerekçelerle ile işlem yapmış bulunmaktayız. Mevcut durumla ilgili gerekli belgeleri bulundurmakla birlikte böyle bir haberin tarafımıza sorulmadan tek taraflı şekilde yapılmasından büyük üzüntü duyduğumuzu bildirir, hal böyle iken Türkiye’nin dört bir yanında okulları bulunan bir eğitim kurumunun bulunduğu gözardı edilerek malum bazı amaçlar için araç olarak kullanılmaya çalışılması gerçeklere olduğu kadar ülke çıkarlarına da aykırıdır.
      
       Gazetenizde yer alan bu gerçek dışı dayanaksız ve haksız iddia ve ithamlarla ilgili olarak; bu ifadelere karşı her türlü maddi ve manevi tazminat hakkımızı saklı tutmaktayız.
                                                                                                                                 
                                                                                                        Mektebim Eğitim Kurumları Tic. A.Ş.
 
       Müvekkilim Mektebim Eğitim Kurumları Tic. A.Ş.’nin yukarıda açıklanan cevap ve düzeltme yazısının 5187 sayılı Basın Kanunu’nun 14. ve 19’ncu maddesi gereğince ilgili Web Sitesi sayfanızda veya Gazeteniz’in ilk çıkacak nüshasının aynı sahifelerinde ve aynı puntolarla yayınlanması, aksi durumda yasal yollara başvurulacağını vekil olarak bilgilerinize sunarım.
                                                                                                        Mektebim Eğitim Kurumları Tic. A.Ş.
                                                                                                                                      Vekili                        
                                                                                                                           Av. Serbay YILMAZ     
 
 
Anahtar Kelimeler:
TekzipMektebim
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.